Nietrzeźwa plaga

Od początku kwietnia na terenie powiatu pułtuskiego zatrzymano 38 nietrzeźwych kierujących w tym 22 rowerzystów. Od 30 kwietnia do 3 maja policjanci będą prowadzić zintensyfikowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, pn.”Majowy Weekend”.

 

 Mimo stałych kontroli kierujących na trzeźwość oraz apeli policji, nadal ujawniane są nowe przypadki jazdy po alkoholu. W poniedziałek 27 kwietnia na terenie powiatu pułtuskiego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zatrzymali 5 nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista, 52 latek miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Od początku kwietnia policjanci na terenie powiatu pułtuskiego zatrzymali 22 rowerzystów oraz 16 kierujących samochodami, którzy prowadzili na tzw.”podwójnym gazie”. W tym czasie funkcjonariusze ujawnili również 13 kierujących, którzy posiadali orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja przypomina, że rowerzysta jest uczestnikiem ruchu drogowego i tak samo jak kierujący pojazdem będąc pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie na drodze.

Mając na uwadze bezpieczeństwo obywateli oraz ograniczenie niekorzystnych sytuacji na drogach mazowiecka policja w dniach 30 kwietnia- 3 maja przeprowadzi działania prewencyjno- kontrolne. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, sprawdzać trzeźwość kierujących oraz zdecydowanie reagować na wszystkie popełniane przez kierujących i pieszych wykroczenia.

 st.sierż Alicja Bobińska; KPP Pułtusk