Uczniowie z Pułtuska poznają żydowską historię swojego miasta

W środę 22 kwietnia  uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi rozpoczęli warsztaty w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 200 szkołach w około 130 miejscowościach całej Polski.

Czytaj więcej...

Deutsch - Wagen - Tour

31 marca do Publicznego Gimnazjum nr 3 w Pułtusku przyjechał nietypowy samochód – kolorowy Volkswagen. Był to jeden z pięciu specjalnie wyposażonych samochodów, które oferują bogaty program edukacyjny obejmujący animacje językowe, informacje dotyczące nowych metod nauczania jęz. niemieckiego i przybliżające tematy niemiecko – polskiego sąsiedztwa.

Czytaj więcej...

Trwa nabór placówek do trzeciego roku programu „Mam kota na punkcie mleka”

Aż 568 nowych szkół zdecydowało się przystąpić do programu „Mam kota na punkcie mleka” w efekcie prowadzonych od 5 miesięcy działań rekrutacyjnych. Obecny, trzeci rok Kampanii to już ostatni dzwonek, by dołączyć do drużyny mlecznych entuzjastów i skorzystać z szeregu atrakcji, jakie organizatorzy programu, Polska Izba Mleka oraz Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, przygotowali z myślą jego odbiorcach: uczniach, ich rodzicach oraz nauczycielach.

Czytaj więcej...

Zwycięzcy konkursów Mazowieckiego Kuratora Oświaty

W każdym roku szkolnym najlepsi uczniowie z województwa mazowieckiego walczą o tytuł laureata i finalisty w konkursach przedmiotowych ogłoszonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się uczniowie popławskiej szkoły podstawowej i gimnazjum. W konkursie Przyrodniczym laureatem został Mikołaj Radecki z klasy VI. Finalistami Konkursu Polonistycznego są: Agata Więcek z klasy V i Mikołaj Radecki z klasy VI, a w gimnazjum finalistką Konkursu Polonistycznego została uczennica z klasy  II Aleksandra Jaworska. Kilku punktów zabrakło uczennicom:  Natalii Kowalczyk - kl. V, Karolinie Zarębie – kl. VI, Annie  Sitkowskiej- kl. II  Natalii Wysockiej- kl. II i Weronice Wiśniewskiej – kl. II.
Uczniowie ci wykazali się nie tylko perfekcyjną znajomością treści obowiązkowych, ale także wiedzą i umiejętnościami znacznie wykraczającymi poza program. Do sukcesów uczniów przyłączyli się nauczyciele : Beata Załoga, Renata Markiewicz, Mariola Sobieska, Renata Pankratjew.