Gospodarka

Warto brać przykład

Szczególnie przed świętami Bożego Narodzenia, a i przed Wielkanocą, mizerię witrynową w Pułtusku widać jak na dłoni. Niestety, nie ma u nas ani tradycji, ani chęci właścicieli sklepów do przyciągania ludzi (do prowadzonego biznesu) estetycznymi oknami wystawowymi

Czytaj więcej...

NOWE ZASADY SKŁADANIA DEKLARACJI PIT DO URZĘDÓW SKARBOWYCH

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pułtusku informuje, że w dniu 12 listopada 2014 r. ogłoszono ustawę z dnia 26 września 2014 r. (Dz. U. z 2014r., poz. 1563) o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, która wprowadza m.in. zmiany w zakresie obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) w zakresie wysyłania deklaracji, informacji i rocznego obliczenia podatku.

Czytaj więcej...

Świąteczna Zbiórka Żywności

1 000 wolontariuszy, 55 sklepów, 13 miejscowości – to liczby tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności na terenie Północnego Mazowsza. Zaangażowanie w Zbiórkę staje się zwyczajem coraz większej liczby Polaków.

W tym roku akcja odbędzie się już po raz siedemnasty.

Czytaj więcej...

Startuje II edycja akcji Las – mamy szczęście!

Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z Lasami Państwowymi rozpoczyna ogólnopolską kampanię „LAS – mamy szczęście”. Stres, hałas, pośpiech i życie w zanieczyszczonym środowisku to codzienność wielu Polaków. Powodują przemęczenie, a w konsekwencji choroby. Las to lek na wiele z nich, na dodatek jest otwarty dla każdego. Jest bezpłatny.

Czytaj więcej...