77 rolników straciło życie podczas pracy na roli w 2014 roku

KRUS podał dane o ilości wypadków w rolnictwie za cały 2014 rok. Łącznie odnotowano aż 21 939 wypadków. Wypłacono 15 649 jednorazowych odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku przy pracy rolniczej. Woj. mazowieckie poniżej średniej krajowej pod względem wypadkowości.

Czytaj więcej...

Protest rolników

Jak informuje Regionalny System Ostrzegania, w czwartek 19 lutego - od godz. 11.00 do 14.00 - w Makowie Mazowieckim planowany jest protest rolników, polegający na przejeździe 40 ciągników przez miasto.

UWAGA, PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW!!!

Agencja Rynku Rolnego informuje, że od dziś, tj. od 29 października 2014 r. producenci owoców i warzyw, którzy chcą skorzystać z kolejnego nadzwyczajnego wsparcia, mogą składać powiadomienia do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta, Oddziału Terenowego ARR.

Czytaj więcej...

Jak chronić polską ziemię?

1 maja 2016 roku przestaną obowiązywać ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych w Polsce przez obcokrajowców. Budzi to obawy o masowy wykup polskich gruntów rolnych przez nabywców z niektórych państw Unii Europejskiej, w których ceny gruntów rolnych przekraczają kilkakrotnie ceny  w Polsce.

Czytaj więcej...