Bezdomność niejedno ma imię

14 kwietnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Ludzi Bezdomnych. Jego celem od 19 lat jest zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problemy ludzi, którzy borykają się z brakiem dachu nad głową. W Polsce temat ten jest szczególnie ważny, ponieważ dynamiczny rozwój gospodarczy kraju nie przekłada się na polepszenie warunków mieszkaniowych Polaków, które wciąż są jednymi z najgorszych w Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Wpływ telefonów komórkowych na organizm człowieka

Urząd Komunikacji Elektronicznej przeanalizował wpływ telefonów komórkowych na organizm człowieka.Wyniki badań telefonów komórkowych przeprowadzono pod kątem pochłaniania przez ludzkie ciało energii elektromagnetycznej podczas rozmów telefonicznych (badanie współczynnika SAR).

Czytaj więcej...

Katarzyna Adamczyk odebrała nagrodę

 Katarzyna Adamczyk jedną z laureatek pierwszej edycji konkursu „Położna na medal”. Wyłoniona z pośród 705 położnych z całej Polski, na które oddano łącznie ponad 43 tys. głosów, zajęła III miejsce. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie medali i wyróżnień miało miejsce podczas gali towarzyszącej Ogólnopolskiej Konferencji „Położna na medal” zorganizowanej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Położnych.

Czytaj więcej...

Szpital Powiatowy na 25 lat trafi w ręce doktora Gajdy

Rada Powiatu podejmie dziś decyzję o zawiązaniu "Nowej Spółki", w skład której wejdzie Szpital Powiatowy w Pułtusku sp. z o.o oraz Centrum Medyczne Gajda-Med

"Nowa Spółka" ma zostać zawiązana celem zabezpieczenia ciągłości udzielania świadczeń opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu pułtuskiego, a także zapewnienia wykonywania zadań własnych powiatu w zakresie ochrony i promocji zdrowia. Odpowiedzialność za prawidłową realizację wskazanych celów przejmuje i ponosi "Nowa Spółka", zaś dr Gajda  dołoży wszelkich starań za ich prawidłową realizację.

Czytaj więcej...