Informacja z Winnicy

Wójt Gminy Winnica informuje, iż w dniach 22 i 23 września 2014 r. na terenie gminy Winnica odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrośmieci oraz odpadów powstałych w wyniku drobnych prac remontowych wysegregowanych z odpadów komunalnych pochodzących z gospodarstw domowych.

W ramach zbiórki odpadów wielkogabarytowych zbierane będą wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na pozostałe śmieci np.: stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, rowery, zabawki dużych rozmiarów, szafki, opony itp.
Uwaga !!!
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju odpady budowlane takie jak deski drewniane, ramy okienne, drzwi, płoty, płyty jak również części      samochodowe (np. zderzaki, szyby).

Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
W dniu zbiórki mieszkańcy mogą wystawiać m.in. stare: pralki, telewizory, radioodbiorniki, lodówki, kuchenki gazowe, odkurzacze i mikrofalówki. Można będzie się też pozbyć: komputerów, monitorów, drukarek, skanerów, akumulatorów, baterii, zmywarek, zamrażarek, żelazek, i innych urządzeń AGD, a także elektronarzędzi i zabawek elektrycznych.

Na odpady remontowo- budowlane w dniach 22 – 23 września 2014 podstawiony będzie kontener zlokalizowany na terenie Zakładu Budżetowego w Winnicy. Odpady te należy dostarczyć osobiście.