Powiat

Rusza Forum Poszkodowanych

Problem wypadków w Polsce, wliczając w to wypadki drogowe i wypadki w pracy dotyka rocznie ponad 100 tys. osób. Dodając do tej puli bliskich osób poszkodowanych, mamy do czynienia z grupą nawet kilkuset tysięcy osób. Wiele z nich z różnych względów zostaje osamotnionych ze swoim problemem. Odpowiedzią na te problemy ma być internetowe Forum Poszkodowanych, założone przez Grupę Wsparcia istniejącą przy Fundacji Filantrop.

 

Według GUS w roku 2013 ponad 88 tysięcy Polaków zostało poszkodowanych w wypadkach podczas wykonywania pracy. Statystyki policyjne mówią natomiast o ponad 35 tys. wypadków drogowych w minionym roku, w których śmierć poniosło 3 tys. osób, a 44 tys. doznało obrażeń ciała. Mimo istnienia wielu firm zajmujących się działalnością odszkodowawczą, pomocą prawną,
a także organizacji wspierających osoby poszkodowane cały czas istnieje potrzeba narzędzia, które spełniałoby formę pierwszego kontaktu dla osób potrzebujących i ich bliskich.

Czym jest Forum Poszkodowanych?

Forum Poszkodowanych powstało z inicjatywy Grupy Wsparcia działającej przy Fundacji Filantrop. Jego tematyka koncentruje się na szeroko rozumianej pomocy dla ofiar wypadków. Tak więc pod domeną www.forumposzkodowanych.pl znajdziemy praktyczne informacje zarówno w kwestiach prawnych (dotyczących m.in. należnych świadczeń czy dochodzenia odszkodowań), jak również porady na temat pomocy psychologicznej oraz rehabilitacji.

Forum skierowane jest do wszystkich osób, które nie radzą sobie z traumą, szukają wsparcia osób o podobnych doświadczeniach, ale także pomocy merytorycznej” – twierdzi Beata Dąbek z Grupy Wsparcia, główna pomysłodawczyni Forum oraz jego administratorka, która na własnym przykładzie wie jak potrzebna jest taka pomoc osobom poszkodowanym. Wśród moderatorów znajdziemy również zawodowego psychologa oraz osoby zajmujące się coachingiem. „Chcieliśmy aby nasze forum było funkcjonalne dla różnych grup społecznych i przez to miało przejrzysty i intuicyjny układ oraz łatwy dostęp, przy jednocześnie dużej dozie anonimowości” – dodaje Pani Beata.

Zgodnie z obecnymi trendami w świecie internetu Forum Poszkodowanych zostało zintegrowane z portalami społecznościowymi, takimi jak Facebook czy Twitter.