Powiat

Casting do "Mam Talent!"

Już w kwietniu i maju po raz ósmy ekipa „Mam Talent!” wyruszy na poszukiwania najbardziej utalentowanych mieszkańców Polski. Jeśli uważasz, że masz talent – przyjdź na casting. Pokaż co potrafisz.

Czytaj więcej...

365 reklamówek śmieci

Pozbierać 365 reklamówek ze śmieciami w ciągu roku – taki cel postawił sobie prezes Fundacji Ekologicznej Arka, Wojciech Owczarz. I ma nadzieję, że do jego działania dołączy jak najwięcej osób. Wszystko to w ramach projektu 365 reklamówek, będącego częścią Listów dla Ziemi.

Czytaj więcej...

Spółka zawiązana!

I tak oto dziś doszło do zawiązania spółki "szpitalnej", w której stronami są Szpital Powiatowy sp.z.o.o i Centrum Medyczne Gajda - Med. To oznacza, że rozpoczęty kilka dni temu proces restrukturyzacji - który na razie boleśnie odczują pielęgniarki i pracownicy administracyjni - wejdzie w decydującą fazę

Rusza Forum Poszkodowanych

Problem wypadków w Polsce, wliczając w to wypadki drogowe i wypadki w pracy dotyka rocznie ponad 100 tys. osób. Dodając do tej puli bliskich osób poszkodowanych, mamy do czynienia z grupą nawet kilkuset tysięcy osób. Wiele z nich z różnych względów zostaje osamotnionych ze swoim problemem. Odpowiedzią na te problemy ma być internetowe Forum Poszkodowanych, założone przez Grupę Wsparcia istniejącą przy Fundacji Filantrop.

Czytaj więcej...

Z czego to zapłacić?!

Temat drastycznego wzrostu rocznej kwoty podatku od nieruchomości w przypadku wielu mieszkańców naszego powiatu, w związku z przeprowadzoną przez starostwo modernizacją ewidencji gruntów i budynków, przewija się na kolejnych sesjach rad gmin

Czytaj więcej...