Powiat

Razem tworzymy lepszy Internet

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy po raz drugi dołączył do grona inicjatorów obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypadł 10 lutego. W tym dniu we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet” która ma zwrócić uwagę na fakt, że każdy internauta może się przyczynić do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

 

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ma na celu przede wszystkim inicjowanie
i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

10 lutego 201r. w naszej szkole był obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu.
W ramach obchodów odbyły się warsztaty dla wszystkich grup wychowawczych w oparciu
o scenariusz edukacyjny „Zuźka i Tunio poznają Internet”. Dzieci i młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała filmy edukacyjne, z których dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z wyszukiwarki internetowej, poczty elektronicznej, forum oraz czatu. Zakończenie każdego filmu zawierał morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.

Zajęcia obejmowały również zagadnienia związane z ochroną danych osobowych
i wizerunku a także zasad kulturalnego zachowania się w Internecie czyli Netykiety.

W drugiej części warsztatów wychowankowie przy współpracy z wychowawcami rozwiązywali krzyżówki, rebusy, wykreślani. Wykonali również prace plastyczne związane
z bezpieczeństwem w Internecie, które następnie posłużyły do wykonania tematycznej gazetki ściennej na górnym holu korytarza.

Za zorganizowanie warsztatów odpowiedzialny był zespół nauczycieli: Olga Sepełowska, Wiesława Wiśniewska, Marta Tetwejer, Małgorzata Bandurska, Ewa Tomczyk- Kamińska, Paweł Rembecki.