Tygodniowa kronika strażaków

W dniach 13.04.2015 - 19.04.2015 r. jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 16 zdarzeniach:

13 kwiecień
Jeden zastęp z OSP Winnica (4 ratowników) ugasił pożar drzewa przy drodze powiatowej w miejscowości Bielany gm. Winnica. Dwa zastępy: z JRG ( 4 ratowników) i z OSP Gzy (5 ratowników) ugasiły pożar sadzy w kominie w miejscowości Stare Grochy gm. Gzy. Jeden zastęp z JRG ( 4 ratowników) usunął drzewo, które przewróciło się na samochód osobowy w miejscowości Gładczyn gm. Zatory. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.  Jeden zastęp z OSP Przewodowo (4 ratowników)  usunął drzewo które przewróciło się na drogę wojewódzką 618, blokując pas ruchu w jednym kierunku.
14 kwiecień
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica. Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (3 ratowników) usunął obluzowaną obróbkę dachową z budynku szkolnego w Pokrzywnicy. Trzy zastępy: z JRG (4 ratowników) i z OSP Świercze (6 ratowników) ugasiły pożar obornika w miejscowości Kościesze gm. Świercze
Dwa zastępy:  z JRG (4 ratowników) i  z OSP Obryte (4 ratowników)   ugasiły pożar suchej trawy w miejscowości Gródek Rządowy gm. Obryte.
16 kwiecień
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Pogorzelec gm. Pokrzywnica. Pięć zastępów: z JRG (8 ratowników), z OSP Winnica ( 5 ratowników) i OSP Skórznice (5 ratowników) ugasiło pożar opon w miejscowości Skórznice gm. Winnica.
Pięć zastępów: z OSP Zatory (8 ratowników), z OSP Pniewo (4 ratowników) i OSP Drwały (3 ratowników) ugasiło pożar suchej trawy w miejscowości Zatory.
17 kwiecień
Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) ugasił pożar dzikiego wysypiska śmieci w Pułtusku przy ulicy Adama Mickiewicza. Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do pożaru ogniska w lesie w miejscowości Grabówiec gm. Pułtusk. Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia nie zastano oznak pożaru. Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) usunął skutki zderzenia samochodu osobowego ze zwierzyną leśną w miejscowości Płocochowo gm. Pułtusk. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) ewakuował kota z komina domu jednorodzinnego w miejscowości Pobyłkowo Małe gm. Pokrzywnica. Kot samodzielnie nie mógł zejść na ziemię.
18 kwiecień
Jeden zastępy z JRG ( 4 ratowników) ugasił pożar suchej trawy w miejscowości Pawłówek gm. Pułtusk