Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

 30 marca 2015 roku odbył się Ogólnopolski Dzień Trzeźwości. Pułtuska Policja aktywnie włączyła się w obchody poprzez przeprowadzenie akcji pn.: „Trzeźwość”, która polegała na kontrolowaniu kierujących pojazdami głównie pod kątem jazdy pod wpływem alkoholu.

W działaniach wzięli udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji pułtuskiej komendy. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy znajdują się pod działaniem alkoholu.

Efekty tych działań są bardzo pocieszające. W ciągu kilkunastogodzinnej akcji zatrzymano do kontroli 332 kierujących. Ujawniono 1 nietrzeźwego rowerzystę oraz jednego kierowcę, który kierował samochodem mimo zakazu sądowego.

W/g statystyk codziennie przez nietrzeźwych kierujących, na polskich drogach śmierć ponoszą niewinne osoby. Jednak jak widać na przykładzie ostatnich działań wyniki są zadowalające. Miejmy nadzieję, że pułtuscy kierowcy stają się coraz bardziej odpowiedzialni i nie ryzykują utraty zdrowia lub nawet życia jazdą na tzw. podwójnym gazie.

W dalszym ciągu prowadzone będą kontrole kierujących pojazdami pod kątem stanu trzeźwości, a ujawnieni sprawcy będą surowo karani.

 Anna Balcerzak, KPP