Bezpieczeństwo

UWAGA. DZIŚ RUSZYŁY INTERNETOWE PRAWYBORY PREZYDENCKIE

Portal Wyborca.pl organizuje po raz pierwszy Internetowe Prawybory Prezydenckie. Każdy użytkownik, po zalogowaniu się na portalu (www.wyborca.pl), może wybrać swojego kandydata i oddać na niego wirtualny głos

Wyborca.pl, to portal należący do fundacji Polonia Civilis. Wyniki internetowych prawyborów nie są prawnie wiążące, ale akcja jest bardzo pożyteczna, bo aktywizuje obywateli i promuje nowe formy głosowania. Dodać należy, że niektóre kraje wprowadzają możliwość oddawania głosów w wyborach przez Internet. Dobrym przykładem jest tu Estonia, która w 2015 roku przeprowadziła wybory parlamentarne z możliwością oddawania głosów przez Internet. Mimo gorących dyskusji, wyniki tych wyborów nigdy nie zostały zakwestionowane.
Dlatego warto, nawet traktując to jako ciekawostkę, wejść na www.wyborca.pl i oddać wirtualny głos na swojego kandydata, gdyż za jakiś czas również Polacy (w tym Polonia Zagraniczna) będą mogli oddawać swoje głosy w internetowych wyborach. „Lokal wyborczy” na portalu Wyborca.pl będzie otwarty od 10 kwietnia (piątek) od godz. 8.00, a zamykamy głosowanie 12 kwietnia (niedziela) o godz. 20.00 Zapraszamy do wirtualnych urn! Wyniki prawyborów będą dostępne na stronie www.wyborca.pl w poniedziałek od godz. 11.00.